ردیابی آنلاین شما از روی ناخنی که می‌بینید

Submitted by webmaster on سه شنبه, 03/21/1398 - 11:33

در این فناوری تعامل انسان و ابزارهای الکترونیکی برای اندازه‌گیری حرکتی ارزیابی می‌شود اما آنچه محققان در ام آی تی دنبال می‌کنند شیوه جدیدی است که با نشستن روی ناخن کاربر می‌تواند کارهای جادویی انجام دهد .

قرار است جزییات این تحقیق هفته آینده در کنفرانس اثر متقابل انسان و رایانه در کره جنوبی توضیح داده شود اما دو دانشجوی دانشگاه ماساچوست بنام‌های «سیندی هسین-لیو کائو» و «آرتم دمنت یوف» ردیابی به‌اندازه ناخن دست‌ساخته‌اند که برای اولین بار کار ردیابی چشمی به صورت آنلاین را انجام می‌دهد .

به‌عنوان‌مثال این ناخن جادویی (NailO) با نشستن روی دست شما هنگام درست کردن غذا، کمک می‌کند با گرفتن اطلاعات آنلاین شما را در پخت‌وپز صحیح کمک کند .

NailO‌در شرایطی که هر دو دست مشغول هستند به عنوان کنترل از راه دور کار می‌کند و مانند اسکرول دستورالعمل‌های غذایی را در حال پخت و پز انجام می‌دهد. در واقع با تکان دادن دست ناخن جادویی می‌تواند بفهمد در حال انجام چه کاری هستید و در به سرانجام رساندن آن به صورت هوشمند کمک می‌کند .

این دو دانشجو نمونه اولیه را ساخته و در حال توسعه ابداع خود هستند تا تراشه ای چند منظوره ساخته تا کارهای روزانه کاربر را به صورت آنلاین انجام دهد. مثلاً اگر مکانیک باشید ناخن جادویی حین باز و بسته کردن موتور خودرو، در تعمیر آن با دادن اطلاعات آنلاین کمک کند.