پرینت

منوی اصلی

آمار سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

ورود

سامانه تشخیص بیماری های قلبی کودکان

برابر آمار بین المللی، یک درصد از کودکان دارای امراض قلبی مادرزادی اند ( در ایران درصد کودکان با قلبی بیمار بیش از 1% می باشد) که معمولا بدون معاینات تخصصی، غیرمشهودند وتعدادی نیز در دوران طفولیت دچار امراض قلبی می شوند؛ با فرض وجود 15/000/000 کودک در ایران، حداقل 150/000 کودک دارای بیماری قلبی هستند. درصورتیکه این امراض در سنین پایین تر و حداکثر تا قبل از 12 سالگی تشخیص داده شوند، در بسیاری موارد به راحتی قابل درمان می باشند.

پزشکان با گوشی پزشکی و شنیدن صدای قلب، کودکان را معاینه می نمایند که برابر آمار جهانی و آمار گزفته شده در ایران، دقت تشخیص پزشکان متخصص اطفال، در تشخیص امراض قلبی از راه گوش دادن به صدای قلب کودک، حدود 40% می باشد و این در حالیست که سامانه pooya-Heart دارای دقت تشخیصی بیش از 90% است که در آینده با تکمیل دیتا، دقت آن به مرز 100 درصد هم خواهد رسید.

عدم تشخیص به موقع نارسایی قلبی در کودکان، گاهی باعث عوارض جبران ناپذیری مانند از کار افتادن قلب شده که تنها راه درمان آن پیوندقلب می باشد و یا بعدا به امراض قلبی بزرگسال تبدیل می شوند. تعداد قابل توجهی از کودکان که دارای نارسایی های قلبی می باشند به دلیل عدم غربالگری به موقع، مشکلات قلبی آنها حاد شده و به اعمال جراحی منتهی گشته و یا دچار اختلال عملکردی شده که تا پایان عمر، همراه وی خواهد بود.

سامانه pooya-Heart متشکل از یک گوشی پزشکی الکترونیکی (بی سیم و یا باسیم)، یک پردازشگر مخصوص و یک مانیتور خاص است. پزشکان (عمومی، متخصص اطفال و فوق تخصص قلب کودک)، با گوش دادن به صدای قلب کودک، در چهار کانون، معاینات را انجام می دهند. سامانه pooya-Heart نیز همزمان با پزشک، صدای قلب کودک را دریافت . محاسبات را انجام می دهد، نتیجه غربالگری روی صفحه مانیتور، عملا به صورت بلادرنگ مشاهده می گردد.

 


قیمت سامانه تشخیص اتوماتیک بیماری های قلبی :  78/500/000 ريال